września 30, 2021

września 30, 2021

Strażaczka

Dziś opowiem Wam o moim zainteresowaniu , jakim jest straż pożarna. Strażą pożarną interesuję się od kąt pamiętam. Nie wiem czemu ale uwielbiam straż pożarną , lubię sprzęt i strażaków. Sama nawet jakiś czas udzielałam się w kilku jednostkach Osp. 

Mieszkam w sporym mieście gdzie nigdy nie było osp tylko psp . Chciałam nawet pójść do szkoły pożarniczej ale niestety nie poradziłam sobie w szkole i zdawałam ledwo co , a do matury nie podeszłam bo mnie strach obleciał. Pozostały mi tylko ochotnicze straże pożarnicze. najbliższe straże były po za moją miejscowością , ale ze względu na kiepski dojazd nikt nie chciał mnie przyjąć. 

Po paru latach powstała osp w mojej miejscowości ale szybko się rozpadła. Później poznałam kolegę , który pokazał mi świat pożarniczy i zabierał mnie na różne imprezy itp. . To dało mi odwagę aby poznawać ludzi i być do nich otwarta. Poznałam między innymi kolegę którym jeździłam basem do osp po za Bydgoszczą . No i na końcu wywiało mnie do jednostki 50 km od Bydgoszczy w powiecie Toruńskim. Tak jeździłam z kolegą , który mi pokazał straż , z którym jeździłam na różne imprezy strażackie. 

Niestety coś rozpadło , przyszła pandemia i moje jeżdżenie do straży się zatrzymało . Niestety mój kolega już nie zabierze mnie do osp a moja nadzieje bycia strażakiem znikła. Z tego powodu bardzo cierpię i jest mi smutno. 

Z drugiej strony zostały fajne wspomnienia i zdjęcia. A moja miłość nigdy nie wygaśnie i zostanie to na zawsze. Obecnie jestem miłośniczką straży pożarnej. 

 Wyżej wiedziecie mnie w mundurze strażckim.


Na tym blogu pojawią się notki związane z strażą pożarną. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Para bloguje , Blogger