października 06, 2021

października 06, 2021

Szybki kurs stylizacji paznokci

 

Nie dawno dodawałam wam wpis na temat kursy stylizacji paznokci . Dziś opiszę Wam co się tam nauczyłam. 

Zanim przejdziemy do robienia sobie lub komuś malować paznokci , musimy sprawdzić stan paznokci. Jeśli zauważymy , że paznokieć jest chory , nie powinniśmy malować paznokci.

O to choroby paznokcia :

Uszkodzenia paznokci – Mogą być to urazy ,zakażenia . Również na stan paznokcia ma wpływ dieta czy też branie leków.

Onychomikoza – grzybica ( powinna obejmować większość paznokcia) . Robienie paznokci nie jest wskazane  . Jeśli nie będziemy leczyć to możemy nawet doprowadzić do zakażenia.

Onycholiza – łuszczyca ( odklejenie paznokci od łożyska )

Egzema : wypryski po żelu . Najczęstszy problem stylistek , spowodowany chemią np. żele,hybrydy.


A teraz budowa paznokcia .Paznokieć naturalny składa się z kilka elementów . Pierwszym elementem jest płytka paznokcia , która jest ochronnym elementem naszego palca . Kolejnym elementem paznokcia jest łożysko. Jest ona żywą częścią paznokcia , którą znajduję się pod płytką paznokcia.Łoże paznokcia jest wrażliwe na temperaturę oraz środki chemiczne .

Wał około paznokcia jest to część opuszka oklejona paznokcia . Macierz jest żywą część paznokcia . która znajduję się pod wałem około paznokciowym . Odpowiedzialny jest za odżywianie paznokcia oraz produkcji płytki paznokcia. 
Obrąbek naskórkowy czyli tzn. skórki. Jest to martwa część górnego wału paznokciowego .
Wodny brzeg to martwa i zdrowaciała część paznokcia  , która wystaje poza łożysko . Czyli jest to co piłujemy i skracamy.
Hyponychium to część łożyska ,która znajduję się powolnym brzegiem. Eponychium to miejsce około paznokciowy , który obumierając zamienia się obrąbek naskórka . Obłączek jest to mleczny obrączek paznokciowy  , zwany inaczej laluna . Jest to miejsce gdzie młoda płytka nie styka z łożyskiem.

Oczywiście potrzebujemy odpowiedni sprzęt ; 

Do robienia paznokci potrzebujemy kilka rzeczy a bardziej sprzętu . Taki sprzęt ułatwi nam pracę . Taki sprzęt będzie nam potrzebny do robienia paznokci hybrydowych .

Jeśli chcemy tylko zajmować się hybrydą , to wystarczy lampa 18 w , oczywiście można zainwestować w lepszą lampę o większej mocy . Jeśli chcemy zająć się przedłużeniem paznokci żelem to potrzebna jest lampa uv i led . Taka lampa powinna być nie mocna nić 36 V.

O to sprzęt potrzebny do stylizacji paznokci :

– Frezarka : jest ona przydatna do zdejmowania żele i hybryd. Oczywiście nie umiejętne zdejmowania frezarką hybryd , może uszkodzić płytkę paznokcia. Ja osobiście tego nie robię , hybrydy zdejmuję przy pomocy acetonu. Frezarkę również możemy użyć do usuwania skórek.
Taka frezarka powinna być dobrej jakości . Dobra frezarkę to taka , gdzie można regulować obroty do min. 250 tys. obrotów na minutę.

– Pochłaniacz pyły : Jest to urządzenie do pochłaniania pyłu podczas piłowania paznokcia. Pozwala to na utrzymanie czystości w salonie. Może również może być jako podkładka pod dłoń . Jest to przydatna opcja przy malowaniu.

– Pilniki : Są różne kształty tak jak banan , owalny , prosty oraz łódka. Pilniki różnią się gradacją . nam będzie potrzebny pilnik 100 / 180 .

– Bloczek polerski ( polerka ) służy do polerowania i matowania płytki paznokcia . Takie polerki są dostępne w różnych wielkościach i gradacjach . Najlepszy to 100 / 180.

– Obciążki : są w różnej jakości , powinien  być ostre oraz powinny być ze stali nierdzewnej . Używa się je do skórek.

– Dudko : narzędzie do odchylania skórek.

– Waciki bez pyłowe , rękawiczki nitrylowe ( nie wykonujemy stylizacji bez rękawiczek ) , maski kosmetyczne chronią przed wąchania pyłu.

– Szablony służą do przedłużania paznokci ( forma).

Przed malowaniem płytki , trzeba się przygotować . Przygotowanie jest przed hybrydami oraz przedłużeniem.

Rożnicą jest opiłowanie wolnego brzegu . Jeśli mamy  długie paznokcie należy jedynie nadać paznokcia odpowiedni kształt.

W przypadku przedłużenie paznokcia należy skrócić paznokieć do opuszka , aby było łatwiej dopasować formę.

Przed wykonywaniem paznokci należy zdenfikotować dłoń . Pilnikiem o gradacji 100 / 180 nadajemy odpowiedni kształt paznokcia. Do naturalnego paznokcia potrzebujemy pilnika 180.

Brzuszki pilnika krótkimi i płynnymi ruchami skracamy wolny brzeg. Pilnik powinismy trzemać delikatnie . Wystarczy lekko go przyłożyć i piłować od brzegu do brzegu ( z jednej strony na drugą).


No i malowanie . Jeśli chodzi o zwykły lakier to tylko malujemy naszą płytkę . Możemy powtórzyć aby kolor był intensywny . No i czekamy aż wyschnie. 

Jeśli chodzi o hybrydy to proces jest łatwy ale pochłania trochę czasu. 

Najpierw trzeba usuń skórki , wypiłować paznokcie . Później trzeba wziąć polerkę i polerować płytkę paznokcia. Potem trzeba odtłuścić naszą płytkę używają preparatu jak cleaner.  Potem trzeba nałożyć lakier pod płytką , zwany bazą no i utwardzamy w lampie. Potem nakładamy nasz lakier i znów do lampy . Możemy powtórzyć dla lepszego kolory i do lampy. Na końcu dajemy lakier niewiechciowy , zwany topem. Potem odłuszczamy i gotowe. 

Kciuki robi się osobno pod lampę, gdyż on razem z innymi się nie zrobi. 

Do zdejmowania potrzebujemy wacika, srebrnej folii no i azotu. Na wacika wlewamy trochę azotu , kładziemy na paznokieć owijamy kawałkiem foli . Każdy palec osobno , czekamy ok . 20 min. , . Potem zdejmujemy i drewnianym patyczkiem możemy zdjąć hybrydę . Potem możemy polerować i znów założyć nowy lakier. 

Hybryda powinna się trzymać ok . miesiącu . Zalecam czasem odpocząć od robienia hybryd. Ja obecnie już ich nie robię ponieważ moja lampa się zepsuła . Obecnie zajmuję się malowaniem zwykłymi lakierami. 


2 komentarze:

Copyright © Para bloguje , Blogger